DOMÁCÍ VÝROBKY A SUVENÝRY


Domácí výrobky
Ve všech českých banátských vesnicích si můžete zakoupit domácí výrobky, které vznikají v domácnostech krajanů a jsou výsledky jejich práce na poli nebo v zahradách. Pro podporu prodeje jim dodáváme etikety, které z obyčejné marmelády udělají krásný suvenýr nebo dárek pro vaše blízké. Oblíbeným domácím výrobkem je také domácí sýr a med, stejnému zájmu se ale těší i višňovka nebo medovina a šípkový džem. Seznam prodejců domácích výrobků ve vesnicích najdete zde.

 
                                                         


Pohlednice
V krajanských obchůdcích na Gerníku, Rovensku a v hospodě U medvěda v Eibenthale si můžete koupit originální banátské pohlednice a rovnou je poslat svým blízkým do Čech. V hospodě na Heleně si pak můžete pořídit originální kopie těchto pohlednic. Místní specifikum je nedodržování autorských práv.
        

   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

Trička
V prodeji v krajanských obchůdcích jsou také trička všech rozměrů s těmito náměty

                            

Tašky a chňapky
Další suvenýry
Množství drobných suvenýrů pro Banát vyrábí chráněná dílna Chrpa Krnov. Dostanete je opět v banátských obchůdcích na Gerníku a na Rovensku. Na fotografii je ručně malovaný hrnek a sklenice na kávu s banátským motivem. 

 

 

 

Během svého pobytu u krajanů se chovejte jako pozorní, uctiví a nenápadní hosté, abyste příliš nenarušili unikátní atmosféru českých vesnic. Vaše návštěva v roli platícího turisty by měla být pro krajany i pro nádhernou přírodu Banátu přínosem.

V rámci projektu rozvoje šetrné turistiky pro společnost Člověk v tísni o. p. s. zhotovil Ivo Dokoupil
 (ivo.dokoupil zavináč tiscali.cz).
Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů veřejné diplomacie..

© Společnost Člověk v tísni o.p.s., 2021