UBYTOVÁNÍ

Možnosti ubytování v českých vesnicích

 
V českých vesnicích Banátu jsou krajané již zvyklí ubytovávat hosty z České republiky, projekt napomáhající rozvoji šetrné turistiky zde běží již deset let. Seznamy ubytovávajících v českých vesnicích najdete zde. Seznam na cestu v PDF si můžete stáhnout zde.

Obecná pravidla
I když noclehy ve vesnicích nabízí množství vesničanů. podmínky ubytování jsou různorodé. Doporučujeme proto si místnosti před vlastním ubytováním prohlédnout včetně sociálního zařízení. Pokud cestujete se psem nebo jinými zvířaty, upozorněte na to včas domácí. Pokud cestujete s dětmi a rádi byste, aby domácí měli děti nebo dobytek a zvířata nebo přímo koně, domluvte se předem. Na ubytování dětí můžete žádat slevu stejně jako je zvykem v ČR.

Cena za ubytování bez jídla se pohybuje od 150 do 200 Kč (tj. přibližně od 21 do 28 lei) na osobu a noc podle délky pobytu a nabízeného komfortu. Cena za ubytování s polopenzí je od 400 Kč do 450 Kč (od 66 do 75 lei) na osobu a noc. Většinou lze platit v českých korunách. Tyto ceny jsou cenami doporučenými pro sezónu 2019. Cenu doporučujeme domluvit předem.

V některých vesnicích si lze pronajmout i celý dům a s domácími se domluvit na způsobu stravování, katalog najdete zde. Cenu za ubytování je vždy nejlépe domluvit předem.

Fotografie některých z ubytovacích kapacit si můžete prohlédnout zde. Na fotodokumentaci ostatních se
pracuje.Pro zájemce o ubytování funguje informační a rezervační centrum na adrese ubytovani.banat@centrum.cz
tel.: +40 767 920 931 (paní Alena Gecse ovládá češtinu).

     
     
      

 

Během svého pobytu u krajanů se chovejte jako pozorní, uctiví a nenápadní hosté, abyste příliš nenarušili unikátní atmosféru českých vesnic. Vaše návštěva v roli platícího turisty by měla být pro krajany i pro nádhernou přírodu Banátu přínosem.

V rámci projektu rozvoje šetrné turistiky pro společnost Člověk v tísni o. p. s. zhotovil Ivo Dokoupil
 (ivo.dokoupil zavináč tiscali.cz).
Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů veřejné diplomacie..

© Společnost Člověk v tísni o.p.s., 2019